O NAS

Szkoła dla wyjątkowych właścicieli psów

Dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż zwykła tresura. Którzy chcą być zawsze na pierwszym miejscu dla swojego psa, bez żadnego przekupstwa.

www.zaklinaczkapsow.pl

Najważniejsze dla nas

Dwie najważniejsze sprawy dla nas to: zbudowanie z psem przyjaźni oraz bezpieczeństwo.
Prawidłowa komunikacja jest kluczem do stworzenia przyjaźni, takiej prawdziwej, w której my zrobimy dla naszego psa wszystko, ale nasz pies też spełni każdą naszą prośbę nawet w sytuacjach, kiedy ma ochotę na coś zupełnie innego (np. pobiec za innym psem). Natomiast zapewnienie bezpieczenstwa psu to nasz obowiazek, dlatego pomagamy przygotować właściciela i psa do pułapek jakie czekają na naszych przyjaciół w ludzkim świecie (trutki, pędzące auta, ucieczki, itp.).

www.zaklinaczkapsow.pl

Bezpieczeństwo

W ludzkim świecie psy mogą napotkać niebezpieczeństwa, których każdy właściciel wolałby uniknąć np. zatrucia, kradzieży psa, ucieczki psa, wpadnięcia pod samochód.. Każdy kto posiada czworonoga wie, że są to jedne z najgorszym scenariuszy jakie mogą się przydarzyć naszym przjaciołom. Aby ich uniknąć wystarczy nauczyć psa podstawowych komend jak wróć i siad oraz oduczyć brania pokarmu z ziemi i od obcych. Wydaje się, że to nic trudnego, aby ocalić psa przez niebezpieczeństwem. Jednak jak psa tego nauczyć aby posłuchał nas zawsze, nawet gdy widzi kota po drugiej stronie ulicy czy kawałek apetycznej kiełbaski na trawniku? My wiemy i z chęcią was tego nauczymy.

www.zaklinaczkapsow.pl

Posłuszeństwo

Dobrze ułożony pies wykonuje nasze polecenia natychmiast w każdej sytuacji. Dlatego nie stosujemy przekupstwa smakołykami, ponieważ gdy ich zabraknie lub pies zobaczy coś bardziej interesującego, smakołyki te po prostu go nie obchodzą. To my właściciele powinniśmy być największą wartością dla naszych psów i z szacunku oraz miłości do nas, powinny zawsze spełnić naszą prośbę czy polecenie. To, jak bardzo ważne jest aby pies zareagował za każdym razem kiedy wydajemy polecenie może zobrazować przykład: Przy ulicy spaceruje właściciel z psem, który zauważa zaprzyjaźnionego psa po drugiej stronie jezdni i wyszarpując smycz z ręki biegnie kierując się w stronę ruchliwej ulicy. Dobrze ułożony pies na wydane polecenie zatrzyma się natychmiast, dzięki czemu uniknie wpadnięcia pod rozpędzone auto. Pies, który przekłada własne zachcianki nad poleceniem właściciela prawdopodobnie zginie pod kołami lub zostanie poturbowany.

www.zaklinaczkapsow.pl

Przyjaźń między psem a człowiekiem

Przyjaźń to relacja, w której ludzie rozumieją siebie wzajemnie, skłonni są do poświęceń i w dodatku bardzo się lubią. Dlaczego więc uważając psa za naszego przyjaciela na ogół nie oczekujemy wzajemności? Dajemy psu tak wiele:
wychodzimy z nim na spacery mimo paskudnej pogody, planujemy urlop tak aby pies mógł jechać z nami, dbamy o jego dietę, troszczymy się o zdrowie i wygląd, stale sprzątamy po nim, zmieniamy mu posłanie, śpieszymy się po pracy do niego, rezygnujemy z sylwestra, gdy wiemy, że pies się boi wystrzałów, itd.
A co dostajemy w zamian?
Ciągnięcie na smyczy, skakanie na ludzi, niereagowanie na wołanie, zjadanie nieczystości, uciążliwe szczekanie, uciekanie od właściciela i być może wiele innych niechcianych zachowań. Od psa także należy oczekiwać wzajemności. Taką przyjaźń można stworzyć dzięki wiedzy o psychologii psa. I tego właśnie uczymy.

www.zaklinaczkapsow.pl

Co oferujemy?

My proponujemy coś zupełnie innego niż promowanie przekupstwa, gadżetów typu kliker i innych współczesnych wymysłów. Nasza metoda nie jest łatwa i nie jest przeznaczona dla każdego. Ale budowanie prawdziwej przyjaźni też nie jest proste, lecz gdy to marzenie się spełni, to nasze życie z psem staje się przyjemnością. W naszej szkole wyjaśniamy jak ogromne różnice są między psychologią psa, a psychologią człowieka, pozwalamy zrozumieć potrzeby psa i jego spojrzenie na nas. Uczymy prawidłowej komunikacji, która pozwala na rozpoczęcie zajęć praktycznych. Następnie pokazujemy jak prawidłowo uczyć psa poleceń, w jaki sposób go chwalić, a w jaki sposób skarcić jeśli jest to konieczne. To wszystko pozwala nam zbudować w oczach psa swoją pozycję jako osobę, którą pies zawsze szanuje i chce dla niej zrobić wszystko. Po zakończonym szkoleniu właściciel doskonale komunikuje się ze swoim psem i nawet w sytuacjach, które nie zostały przećwiczone podczas zajęc potrafi zrozumieć tok myślenia psa i porozumieć się z nim. Ponadto, pies jest całkowicie lojalny wobec właściciela i może podczas spaceru być bez smyczy, ponieważ nic nie jest dla niego ważniejsze niż czas wspólnie spędzony z właścicielem.

www.zaklinaczkapsow.pl

Katarzyna Misiuda – Zaklinaczka Psów

Właścicielka, twórczyni szkoły, ekspert w dziedzinie kynologii. Od wczesnego dzieciństwa zaintrygowana relacjami 2 gatunków: człowieka i psa, od lat z sukcesami pracuje zarówno jako terapeuta-psycholog, jak i hodowca, prowadząc nieustanne,  wnikliwe obserwacje i badania  osobowości psów. Zafascynowana korelacjami emocjonalnymi człowiek – pies, nie ustaje w badaniach fenomenu wpływu ludzkich uczuć i emocji na zachowanie i postępowanie psa.
Z niespotykaną precyzją i wyczuciem dokonuje doboru swoich szczeniąt do nowych właścicieli, uwzględniając ich potrzeby, temperament i osobowość. Przez ponad 20 lat odchowała wielu utytułowanych Championów. Skutecznie obala mity pielęgnowane przez właścicieli psów,  hodowców, a nawet niektórych treserów czy psich behawiorystów. Dotyczą one m.in. zazdrości, agresji, rzekomej konieczności nagradzania smakołykami, i wielu innych utartych metod tresury.
Jest wykładowcą i szkoleniowcem w swojej nowatorskiej Szkole, a grono zachwyconych efektami jej pracy Właścicieli i szczęśliwych psów stale się powiększa.

Każdy, kto z zaangażowaniem i determinacją uczęszczał do jej Szkoły, wychodził z niej odmieniony – zarówno pies, jak i właściciel. Pomijając oczywiste kwestie, czyli nauczenie psa perfekcyjnego wykonywania poleceń Zakinaczka uczy właścicieli tych wszystkich umiejętności, które sama posiadła.  A więc, przede wszystkim, jak świadomie kochać psa, by ten, w dowód miłości, wierności i bezgranicznego oddania, przysparzał nam szczęścia każdego dnia. Oto powód, dla którego warto przyjść do naszej Szkoły!


www.zaklinaczkapsow.pl

Trochę historii

Szkoła dla Właścicieli i ich psów powstała w Kielcach w roku 1990, początkowo jako szkółka przeznaczona dla bullterrierów urodzonych u p.Misiudy. Z czasem jednak zainteresowanie ze strony właścicieli innych ras wzrastało, a stale budowane doświadczenie, znajomość psychologii człowieka i „odkrywanie” psa zjednywało Zaklinaczce coraz większe zainteresowanie ze strony Właścicieli pragnących świadomego kontaktu ze swoimi psami.

W wyniku tego roku 1995 została powołana „pełnowymiarowa” Szkoła, do której z całej Polski, a nawet z zagranicy, zjeżdżają wszyscy, którzy chcą nauczyć się tej fenomenalnej metody pogłębiania relacji z psem. Od tamtej pory „mury” Szkoły opuściła pokaźna liczba Uczniów, a większość z nich potrafiła skutecznie wykorzystać zdobyte umiejętności w budowaniu relacji ze swoimi kolejnymi czworonogami. Potwierdzają to sygnały od Właścicieli, z którymi p. Katarzyna utrzymuje stały kontakt i służy im radą zawsze, kiedy tego potrzebują.